CERTYFIKACJA

Dizano Architekci Przybysz LEED

Nasza pracowania projektuje budynki biurowe, mieszkalne zgodnie z wymaganiami międzynarodowych systemów certyfikacji BREEAM , LEED oraz WELL. Dostosowujemy projekty do wymogów międzynarodowych systemów certyfikacji. Obecnie działają one w 83 krajach na świecie.

Budynki, które spełniają wymogi certyfikatu charakteryzują się dobrą jakością wykonania oraz wysokiej klasy materiałami wykończeniowymi. Są energooszczędne, a co z tym związane generują niższe koszty użytkowania. Co ważne budynki te są przyjazne dla środowiska naturalnego na każdym etapie ich życiowego cyklu. Są zaprojektowane i wykonane z godnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ich użytkownikom zapewniają komfortowe warunki życia i pracy. Tworzenie inwestycji zgodnej ze standardem BREEAM , LEED lub WELL to również ochrona lokalnej przyrody oraz wspieranie proekologicznych wyborów mieszkańców.

 

2278577 Liczba zarejestrowanych budynków

568386Ilość wydanych certyfikatów na świecie

477 –  budynki z certyfikatem BREEAM w Polsce

 

Certyfikat BREEAM , LEED lub WELL jest najlepszym wyborem, aby uzyskać potwierdzenie jakości wykonania budynku, które jest honorowane na całym świecie. Certyfikat stanowi wartość zarówno z punktu widzenia Inwestora jak i przyszłego użytkownika. Ocena przyznana przez certyfikującego opiera się na danych zebranych na etapie projektowania, budowy oraz przekazania budynku. Informacje dotyczą m.in. energooszczędności, wytrzymałości materiałów, komfortu użytkowników.

To wszystko sprawia, że obiekt, który spełnia wymogi BREEAM , LEED lub WELL plasuje się wyżej na rynku ofert – zarówno dla przyszłego najemcy lub mieszkańca jak i dla potencjalnego nabywcy całej inwestycji.

Jest też wymiar niematerialny – tworząc inwestycje zgodne z BREEAM , LEED lub WELL przyczyniacie się Państwo do szerzenia idei zrównoważonego rozwoju oraz wnosicie swój wkład w ochronę naszej planety – np. budynki z certyfikatem na poziomie Good mają o 10 % mniejszą emisję CO2 niż standardowe budynki.