BLOG

09
mar

PO CO PROJEKT WNĘTRZA?

DLACZEGO POTRZEBUJEMY PROJEKTU?

Powodów, dla których warto zatrudnić architekta wnętrz, jest wiele. Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji o współpracy z profesjonalistą warto rozważyć wiele argumentów za, jak i przeciw.

 

PROJEKT WNĘTRZA TO OSZCZĘDNOŚĆ CZASU, PROBLEMÓW I LEPSZY EFEKT ZA TĄ SAMĄ CENĘ

Czasami chcielibyśmy samodzielnie zaprojektować swoje wnętrze, ale brakuje nam czasu, umiejętności lub cierpliwości. Zaprojektowanie spójnego i funkcjonalnego wnętrza to często kilka miesięcy pracy. Składa się na to wiele elementów i zagadnień. Nawet doświadczony architekt wnętrz musi poświęcić ogrom pracy włożony w funkcjonalne planowanie przestrzeni, przygotowanie wizualizacji, dobór materiałów i opracowanie wytycznych dla wykonawców. Oczywiście wszystko to można zrobić samemu, ale czas, jaki należy na to poświęcić, z pewnością może zaskoczyć kogoś, kto nigdy nie miał doświadczenia we współpracy z architektem wnętrz ani samodzielnym urządzaniu domu lub mieszkania. Jeżeli cenimy swój czas, to warto rozważyć zatrudnienie projektanta, który wszystkie prace wykona za nas.

 

Projekt wnętrza to mniejszy problem z wykonawcami.

Na podstawie projektu wnetrz wykonawca jest w stanie określić bardzo przybliżony czas realizacji jak i bardzo przybliżone koszta co bez projektu jest wręcz niemożliwe gdyż nikt z zainteresowanych – zarówno inwestor jak i wykonawca nie są w stanie dokładnie określić zakresu prac. Uszczegółowiony zakres prac to wyznaczenie realnych ram czasowych i kosztowych, z których wykonawca na budowie ma szanse być szczegółowo rozliczany a to wprowadza porządek na budowie i daje spokój inwestorowi.

 

Decydując się na współpracę z architektem dobrze jest być otwartym na nowe pomysły.

Dobry architekt wnętrz ma wieloletnie doświadczenie i wiele realizacji za sobą. Potrafi kształtować przestrzeń, uwydatniając jej zalety i ukrywając wady. Nie wszystkie wizje klientów możliwe są do zrealizowania i trzeba być na to przygotowanym. Profesjonalny projektant potraktuje każde wnętrze indywidualnie, przedstawiając nam masę propozycji oraz pomysłów możliwych do zastosowania.

 

Oszczędzanie pieniędzy poprzez zatrudnienie projektanta może zabrzmieć dość dziwnie.

W rzeczywistości nawiązanie współpracy z architektem może być bardzo korzystne dla naszego portfela. Odpowiednie kształtowanie funkcjonalne i wizualne wnętrza może uchronić przed niepotrzebnymi wydatkami i przyspieszyć wszelkie prace wykończeniowe. Dodatkowym zyskiem będzie efektowne wnętrze, które może znacząco podnieść wartość nieruchomości.

Zaprojektowanie wnętrza domu przez profesjonalistę to często kilka miesięcy pracy. Składa się na to wiele elementów i zagadnień, które tylko z pozoru są łatwymi do odtworzenia. Przy samodzielnym urządzaniu wnętrz jest duże prawdopodobieństwo, że pomimo nawet ogromnych nakładów finansowych, nie osiągniemy oczekiwanego efektu. Najdroższe i najlepsze materiały to nie wszystko. Trzeba wiedzieć jak je wykorzystać i skomponować. Architekt wnętrz jest przygotowany w tej materii i z pewnością sprawi, że efekt finalny będzie doskonały.

Tutaj przedstawiamy kilka naszych przykładowych projektów wnętrz.

Jedyną osobą, która wie, czy potrzebujemy projektanta, jesteśmy my sami. Jeżeli chcemy spędzać czas w pięknie urządzonym domu, którego wnętrza będą funkcjonalne i efektowne, to zatrudnienie architekta może być dobrym pomysłem. Czasami zamówiony projekt wnętrza wyłącznie stref reprezentacyjnych jest w stanie całkowicie odmienić oblicze całego domu. Będzie to rozwiązanie tańsze. Dobrze zaprojektowane wnętrze może w przyszłości zachęcić nas do zlecenia prac nad pozostałymi przestrzeniami, tworząc niezwykłą i efektowne miejsce.

 

11
sty

PROJEKT BIURA

MIEJSCE PRACY

Projektowanie biura dla pracowników może okazać się niełatwe.

Stworzenie przyjemnej atmosfery, gdzie nikt nie będzie się rozpraszał zbędnymi dekoracjami jest głównym punktem w projekcie. Polecamy oddać się w nasze ręce by umilić pracę wszystkim osobom. Praktyczność to nasz kluczowy cel.

Zaprojektowanie wnętrza przez naszych architektów pomoże zwiększyć produktywność i kreatywność w danej firmie. Dzięki doświadczeniu jakie posiadamy w tego typu zadaniach stworzymy miejsce sprzyjające pracy. Oferujemy elementy wyposażenia nie tylko polskich producentów, proponujemy autorskie projekty. Nasi wykwalifikowani projektanci i architekci tworzą dedykowane projekty wnętrz. Przyczyńmy się do pozytywnych zmian w łódzkich biurowcach i zadbajmy o komfort pracowników.

Tutaj przedstawiamy kilka naszych przykładowych projektów wnętrz.

Jesteśmy w stanie zaoferować pełen zakres usług projektowych związanych ze zmianami w siedzibie firmy, projekty rearanżacji, optymalizacji i podniesienia standardu biur już użytkowych.

11
sty

PROJEKT MAŁEGO MIESZKANIA

KAWALERKA

Aranżacja małego wnętrza jest nie lada wyzwaniem. Brak dużej przestrzeni może być jednak zaletą, a nie jakby się mogło wydawać wadą. Kluczowym będzie zagospodarowanie całej przestrzeni, tak aby w pełni wykorzystać wnętrze.

W takiej sytuacji lepiej nie rzucać się na głęboką wodę i nie zabierać się za projektowanie samodzielnie. Pomocne będą wskazówki profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się aranżacją.

W stu procentach wykorzystają wszystkie możliwości małego metrażu. Nadadzą niepowtarzalny styl i sprawią, że małe mieszkanie będzie niezwykle praktyczne ale przy tym po prostu ładne.

Zaletą kawalerek jest to, że nie jesteśmy przez nikogo ograniczani, jest to nasze miejsce. Odpowiednim rozwiązaniem będzie zaprojektowanie całego mieszkania w jednym stylu, wtedy będzie to tworzyć spójną całość. Dla odważnych proponujemy jednak pomieszanie klasyki z nowoczesnością. Nie boimy się wyzwań w tym kierunku. Radzimy poradzić się w takich sytuacjach projektantów wnętrz, dzięki nim nie zmarnujemy nawet 1m2, a wykorzystamy wszystko tak, że mały metraż nie będzie dla nas kłopotem. Celem naszych architektów będzie spełnienie wszystkich próśb klientów, a przy tym sprawienie, aby mieszkanie wyglądało interesująco i nie sprawiało wrażenia zagraconego i pozbawionego przestrzeni.

Dobry projekt wnętrza to w tym przypadku podstawa racjonalnego i efektywnego wykorzystania przestrzeni, która dodatkowo powinna cieszyć oko i sprawiać ze chętnie do niej wracamy.

05
lip

ZAKRES PROJEKTU WNĘTRZ

I. KONCEPCJA
układ funkcjonalny na rzucie, szkice, wizualizacje z kolorystyką i klimatem wnętrza, sugerujące wykorzystane materiały.
.
II. POSZERZONA KONCEPCJA
koncepcja uszczegółowiona o konkretne produkty, kolory ścian (wg wzornika), materiał na podłogę, oprawy oświetleniowe, meble.
.
III. PROJEKT WYKONAWCZY
rysunki techniczne: widoki ścian w skali 1:50 (1:20), detale, projekt instalacji elektrycznej, przyłączy wodno-kanalizacyjnych, projekt oświetlenia, projekt układu podłóg.
 .
 
//// ETAPY PROJEKTU KOMPLEKSOWEGO ////
.
I ETAP – praca nad koncepcją wnętrza:
.
‒ ustalenie preferencji co do potrzeb i stylu;
‒ inwentaryzacja pomieszczeń;
‒ rozplanowanie funkcjonalne mieszkania (praca na rzucie);
‒ pomysły dotyczące przestrzeni – przedstawione w postaci odręcznych szkiców i
poglądowych
wizualizacji komputerowych – konfrontowane z inwestorem.
Etap kończy się przygotowaniem uzgodnionej koncepcji wnętrz.
 .
II ETAP – opracowanie projektu wykonawczego – w zależności od potrzeb:
.
‒ projekt instalacji elektrycznej (rozplanowanie gniazdek, punktów podłączenia sprzętów RTV i AGD);
‒ projekt przyłączy wodno – kanalizacyjnych (przyłącza umywalek, wc, pralki, zlewu, zaznaczenie odpływów, układ armatury);
‒ projekt oświetlenia (rozplanowanie punktów świetlnych oraz odpowiadających im włączników światła);
‒ projekt suchej zabudowy (ścianki działowe, blaty, półki, szafy wnękowe etc.);
‒ projekt układu podłóg (rozrysy układu i kompozycji parkietów, płytek, wykładzin itp.);
‒ rozwinięcia ścian w widokach;
‒ projekt kolorystyki ścian (dobór farb ze wzornika, tapet, tynków strukturalnych etc.);
‒ dobór materiałów, urządzeń i sprzętów (agd, ceramika i armatura łazienkowa, meble, materiały i elementy wykończeniowe);
‒ ilościowe i jakościowe zestawienie produktów.
 .
Etap kończy się sporządzeniem pełnej dokumentacji technicznej dla wykonawców. Po wykonaniu
dokumentacji technicznej inwestor dostaje zestawienie i specyfikację materiałów i urządzeń z wyliczeniem niezbędnych ilości potrzebnych do zrealizowania danej przestrzeni.
.
III ETAP – nadzór autorski
Nadzór prac podczas realizacji pod względem zgodności z projektem.
 .
architekt łódź, architekt, projekt wnętrz, architekci, projekty wnętrz łódź, kompleksowo, projekt domu, projekt hali, projekt gabinetu, gabinet
05
lip

Powitanie

Witamy w pracowni i zapraszamy do współpracy!

DIZANO | ARCHITEKCI

DIZANO LOGO